Hakkımda

01.03.1988 tarihinde Konya ‘da istemeye istemeye dünyaya geldi. Deniz kenarında bir yerde doğmayı tercih ederdi.

Meram Teknik Lisesi Elektronik bölümünden mezun oldu. Üniversitede de bu bölümü tercih etti. Ancak gençlik çağlarında bilgisayar ve elektronik üzerine yaptığı bir stajda tam da cisco sınavlarına hazırlanırken staj yaptığı yere ziyarete gelen bir yazılımcıya soru sorması akabinde yazılımcının ona ”sen ne anlarsın yazılımdan kendi işinle uğraş” demesiyle delikanlılık çağlarınında verdiği bir çılgınlıkla elektronik bölümünü bırakıp kendini yazılım işini öğrenmeye adadı. Başarılı da oldu (Cisco sertifakaları daha çok para getirirdi).

Üniversite hayatına da geri döndü, Anadolu Üniversitesi Halkla İlişkiler ve Reklamcılık bölümü 2. sınıf öğrencisi olarak devam etmekte. Birinin üniversiteyi bitiremezsin demiş olasından şüpheleniyorum.

Bilgisayarla sürekli haşır neşir olmasına rağmen teknolojiden pek hoşlanmıyor. Telefon ile konuşmaktan adeta nefret ediyor. İlk çağlara geri dönsek şikayet etmek bir yana mutlu bile olur, hatta hemen avlanmaya çıkıp nasıl mangal yakabilirim diye düşünmeye başlar.

12 yıl boyunca çeşitli reklam ajanslarında, yazılım şirketlerinde ve özel projelerde proje yöneticisi olarak görev yaparak hayatını geçirdi (1 yıl da kendi iş yeri üzerinde çalıştı, ama bahsetmiyor.). Şu an Amerika Texas/Houstun’da bulunan ZNA AGENCY şirketinde web developer olarak çalışmakta.

Düz adam Sami karikatürü idolu, bu yüzden olsa gerek kendininde düz biri olduğunu düşünüyor. Göbek faktörünü unuttuk sanırım.

Şimdiden emekli olup egede ufak bir ilçede deniz kenarı bir yerde yaşamanın hayalini kurmakta. Ama önünde bunun için çok uzun yolu var.

(Bir iş arkadaşımın g/sözünden..)