Kitapyurdu.com sorunsalı

Merhabalar arkadaşlar, bugün sizlere Türkiye’nin en eski kitap sitelerinden biri olup altyapısını hiç geliştirememiş kitapyurdu.com hakkındaki deneyimlerimi yazacağım. Bu kadar sistemi oturmamış başka bir site görmedim.

3 gün önce kitapyurdu.com’dan bir kitap sipariş ettim. Ben kitabı sipariş ettiğimde idefix ve d&r de kitap mevcuttu. Fiyatı uygun geldiği için kitapyurdun.com’dan alayım dedim. Aradan 3 gün geçti temin süresi bittiği gün kitap yerine bir e-posta geldi. Kitap elimizde bulunmadığından siparişinizi 3 gün daha bekletmek zorundayız diye. ( Ulan madem temin edemiyorsun neden 3 gün habersiz bırakıyorsun beni ?  Neyse.. )

Eposta’ya cevap olarak stoklarınızda olmayan ürünü neden satışa sunuyorsunuz dedim.Çünkü ben ürünün ödemesini yaptığımda ürün stoklarda var görünüyordu.  Cevap “Veritabanımızda bilmem kaç bin tane kitap mevcut hepsinin stok kontrolünü yapmak imkansız.” cevaba bak, hem kendini öven hemde biz bu işi beceremiyoruz diye bahane üreten bir firma daha görmedim ben hayatımda.

Tamam olmuş bir sorun kitabım ne zaman gelecek ? diyorum mağduriyet için özür dileriz diye e-posta geliyor. Ulan kitap ? 3 gün daha istediniz gelecek mi ? diyorum. Mağduriyet için özür dileriz isterseniz para iadesi yapabiliriz diyor. Peki kitap ne zaman gelir ? yok soruya cevap ne zaman tedarik edilir gelir hiç bilgi yok. Muamma.

Sikayet edeceğim sizi dediğimde de mağduriyet için özür dileriz para iadesi alabilirsiniz isterseniz diye bir e-posta daha geldi. Hay dedim mağduriyetiniz de paranızın da müşteri temsilcileri de robota bağlamış. Daha önce bir arkadaşım para iadesi istemişti benzer bir durumda 1 ay sonra hala para iadesinin hesabına yansımadığından yakınıyordu.

Diğer bir arkadaşın kitabı da 8 gün içerisinde teslim edilmiş kendi tabiri ; “Sabır gerektiren bir site vermiş oldugum siparişi ne zaman ne şekilde verdigimi unutmuşken 8 günlük bir aradan sonra teslim ettiler kitapları.Güzel oldu bir yandan da hiç hesapta yokken kitap sahibi olmuş gibi hissettim kendimi. Kızgın kumlardan serin sulara dalmak gibi bir şey.” şeklinde idi.

Zaten sikayetvar.com‘daki  şikayetlere bakarsanız hepsi benzer sorunlar. İnsanların vakitlerini çalıp sonra pişkin pişkin nasıl kontrol edelim o kadar ürünü yeaaa edası ile cevap yazan ciddiyetsiz bir firmadır kitapyurdu.com hiç kimseye önermiyorum mümkünse alışveriş yapmayın.